Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/walkowski/domains/dentysta-pila.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5752 SCALING I PIASKOWANIE | Stomatologia Wałkowscy Piła Telefon Stomatologia Wałkowscy

Rejestracja
533 193 193

Parking Stomatologia Wałkowscy

Parking

RTG Stomatologia Wałkowscy Piła

Zdjęcia RTG

Gabinet bez barier

Gabinet bez barier

Darmowe WiFi

Darmowe WiFi

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Autobus

Dojazd autobusami MZK
Lini: nr2, nr3, nr14

Dojazd

ul. Promienna 11/U3, Piła

Scaling i piaskowanie Piła

SCALING, PIASKOWANIE i FLUORYZACJA

N

Usunięcie kamienia nazębnego (Scaling). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy ultradźwięków.
Celem jest zapobieganie chorobom dziąseł oraz przedwczesnej utracie zębów (Parodontoza). Pierwszą oznaką stanów zapalnych jest pojawiająca się krew podczas szczotkowania. Scaling jest pierwszym zabiegem oczyszczającym zęby – wstępem do higienizacji jamy ustnej.

N

Piaskowanie zębów jest zabiegiem dopełniającym scaling, pozwalającym usunąć osad oraz przebarwienia zębów (kawa, herbata, nikotyna), a także drobnoustroje zalegające w kieszonkach dziąsłowych w przestrzeniach międzyzębowych. Jest to drugi etap higienizacji jamy ustnej, efektem ubocznym jest poprawa kosmetyki :).

N

Fluoryzacja (lakierowanie) ma na celu wzmocnienie szkliwa, poprzez oddanie ścianką zębów minerałów, które tracone są podczas spożywania posiłków. (Utrata minerałów prowadzi do powstania plam próchnicowych (białe i brązowe plamy) a następnie wytworzenia ubytków – „dziur”). Jest to ostatni etap profilaktyki.

Godziny otwarcia

Pon: 11.00 - 17.00
Wt:  14.00 - 20.00
Śr:  14.00 - 20.00
Czw: 14.00 - 20.00
Pt: 10.00 - 16.00
Sob: telefon

Magia Uśmiechu (Widok 2A/6L)